Günübirlik Eskişehir Turu

Günübirlik Eskişehir Turu
Tarihler:
Her Cumartesi
Süre:
Günübirlik
Boş Koltuk:
46
Ücret:
139₺
Ulaşım Türü:
Otobüs
Günübirlik
139₺
Rezervasyon Yap

GÜNÜBİRLİK ESKİŞEHİR TURU
AVRUPA ŞEHRİ ESKİŞEHİR SİZLERİ BEKLİYOR
HER PAZAR

 

Sazova Bilim Parkı - Devrim Arabası - Odunpazarı - Balmumu Heykeller Müzesi - Porsuk Çayı


ARAÇ KALKIŞ NOKTALARIMIZ

06:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı

06:30 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü

07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07:15 Kartal Köprüsü Altı

07:30  Çayırova Mc Donalds Önü


 

TUR PROGRAMI

 

Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra araç içi kahvaltı paketi ve ikramlarımız eşliğinde Eskişehir yolculuğumuza başlıyoruz.

 


Eskişehir’e varışımızın ardından ilk durağımız Sazova Bilim Parkı olacaktır. Burada Eskişehir’in simgesi haline gelmiş Masal Şatosu’nu görüyoruz ve ardından Korsan Gemisini geziyoruz. (Sazova Parkı girişi ücretsizdir, Masal Şatosu ve Korsan Gemisi ortalama 2-3 TL giriş ücret vardır.) Sazova Parkı gezimizin ardından Tülomsaş Fabrikası bahçesinde sergilenen ilk yerli otomobil ünvanına sahip olan bej renkli Devrim arabasını ziyaret ediyoruz.

 

Buradaki gezilerimizi gerçekleştirdikten sonra Eskişehir’in ilk yerleşim yeri olan Osmanlı Dönemi’nden kalma tarihi evleri ve Arnavut kaldırımlarıyla Odunpazarı’nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimiz sırasında Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezeceğimiz yerler arasındadır. Odunpazarı gezimizi gerçekleştirdikten sonra bir sonraki durağımız Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni gezmeye başlıyoruz. Burası Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesidir. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimizin ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizde (EKSTRA) meşhur Çibörek’in tadına bakabilirsiniz.

 

Öğle yemeğimizin ardından Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından Eskişehir’e kazandırılan ve dünyanın pek çok ülkesinde bulunan Madam Tussauds Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde, başta Atatürk’ün olmak üzere toplam 196 kişinin heykelinin geziyoruz. Balmumu Heykeller Müzesi gezimizi tamamladıktan sonra Eskişehir’in merkezi olan, insanların çevresinde oturup huzur bulduğu ve Sakarya Nehri’nin en uzun kolu olan Porsuk Çayı’nın üzerinde bulunan Köprübaşı’na gidiyoruz. Burada şehri ikiye bölen Porsuk Çayı kenarında kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra burada vakit geçirebilmek için ve harika fotoğraflar çekebilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından bu güzel turumuzu sonlandırıyoruz ve İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki tatilkapani etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

 

Genel Şartlar

  • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
  • Araç içerisindeki koltuk düzeni tatilkapani Operasyonu tarafından rezervasyon sırası göz önüne alınarak ayarlanmaktadır.
  • Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.
  • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Günübirlik turlarda çocuk indirimi yoktur. Koltuk istemediği takdirde 0-2 yaş çocuk ücretsizdir.
  • Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.
  • Tur programımızda yer alan ekstra olarak belirtilen turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.
  • Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle tatilkapani sorumlu değildir.
  • Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinden veya www.muzekart.com adresinden Müze Kart temin edebilir.
  • Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır.

16 kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego & Mercedes Tourismo & Temsa Safir & Man Neoplan