Turistik Doğu Ekspresi İle Büyülü Doğu (Uçakla Gidiş, Trenle Dönüş)

Turistik Doğu Ekspresi İle Büyülü Doğu (Uçakla Gidiş, Trenle Dönüş)
Tarihler:
3 Mart 2020
Süre:
4 Gece 5 Gün
Boş Koltuk:
46
Ücret:
1899₺
Ulaşım Türü:
Otobüs
4 Gece 5 Gün
1899₺
Rezervasyon Yap
Turistik Doğu Ekspresi İle Büyülü Doğu (Uçakla Gidiş, Trenle Dönüş)
Tarihler:
10 Mart 2020
Süre:
5 Gün 4 Gece
Boş Koltuk:
46
Ücret:
1899₺
Ulaşım Türü:
Otobüs
5 Gün 4 Gece
1899₺
Rezervasyon Yap

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE BÜYÜLÜ DOĞU

ERZURUM KARS KÜLTÜR ve DOĞA TURU

4 GECE 5 GÜN / UÇAK Erzurum’a Gidiş - TREN Kars’tan Dönüş

Erzurum - Sarıkamış - Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Kalesi

Havayolu ile İstanbul - Erzurum Gidiş, Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Kars - Ankara Dönüş, Yüksek hızlı Tren ile Ankara - İstanbul Dönüş, Kars ve Erzurum Çevresi Karayolu Transferleri & 2 Gece Otel Konaklaması & 2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik & 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

 

HAREKET NOKTALARI

Gidiş Sabiha Gökçen - Erzurum (06.55)

Kars TCDD Gar Binası (23.55)

Ankara - İstanbul YHT İstasyonu (08.05)

Not: Biletleriniz Ankara - İstanbul Söğütlüçeşme (varış: 12.34) olarak kesilmektedir. Dileyen misafirlerimiz Bostancı (varış: 12.26) veya Pendik Tren Garında (varış: 12.00) inebilir.

 

TUR PROGRAMI

1. GÜN: İSTANBUL, ERZURUM, SARIKAMIŞ, KARS

Değerli misafirlerimiz, 06.55’de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket edecek uçağımız için saat 05.30'da Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşuyor ve uçaktaki yerlerimizi alarak Erzurum’a uçuyoruz. Rehberimiz ve aracımız bizi havaalanında karşılıyor. Rehberimizle tanışıp, araçtaki yerlerimizi aldıktan sonra, Erzurum şehir merkezini geziyoruz. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir öğle yemeğinin ardından (Çağ Kebabı, ekstra), Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın ardından otelimize gidiyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimizle gece Kars sokaklarını arşınlayabiliriz. KONAKLAMA KARS

2.GÜN: ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradan hareketle rakımı 2000m’yi bulan Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (ekstra). Gezilerimiz sonrasında Kars şehir merkezine dönerek otelimize geçiyoruz. Otelde biraz dinlenip, Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz. KONAKLAMA KARS

3. GÜN : KARS KALESİ - NAMIK KEMAL EVİ - KARS ŞEHİR MERKEZİ - KARS / ANKARA TREN SEYAHATİ (DOĞU EKSPRESİ)

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kars şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi olacak. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz ve alışverişimiz sonrası belirlenen saatte aracımızdaki yerlerimizi alarak 23.55'de hareket edecek olan, TCDD Turistik Doğu Ekspresi için Kars Garı’na geçiyoruz.  Trende yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Konaklama TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

4. ve 5. GÜN: KARS-ANKARA TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ - ANKARA / İSTANBUL (YÜKSEK HIZLI TREN)

Değerli misafirlerimiz, seyahat süresince Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişine görme imkanına sahip olacağız. Tren 11.25’te Divriği ilçesinde 2,5 saatlik mola vermektedir. Mola sırasında serbest öğle yemeği alma ve çevreyi gezme imkânı buluyoruz. Doğu Ekspresi 14.00'de Divriği’den hareket edecek olup, saat 16.10’da Bostankaya'ya ulaşıyor. Burada 2,5 saatlik bir mola ile ilçeyi gezebilir, serbest akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Doğu Ekspresi yeniden 19.19’da hareket edecektir. (Talep olması halinde programa ekstra Bostankaya’dan Sivas’a minibüs ile ulaşım ve yerel rehberlik hizmeti eklenebilir) Güzel ve eğlenceli bir yolculuktan sonra, sabah 05.15’te Ankara’da oluyoruz. Verilen serbest zamanın ardından, Saat 08.05’de Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat süren seyahatimizin ardından Söğütlüçeşme Garı’na ulaşıyoruz. Bir başka tatilkapani organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz...

 

NOT 1: Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir. Misafirlerimizin 3 kişilik rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için 2 adet 2 kişilik yataklı vagon verilebilmektedir. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı 250TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 3: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 250TL, otel için 130TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 4: Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

NOT 5: Yukarıdaki Turistik Doğu Ekspresi varış-kalkış saatleri TCDD’nin belirlediği rötar olmadığı takdirde geçerli olan sürelerdir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır.

NOT 6: Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.

NOT 7: Turistik Doğu Ekspresi’nin restoran vagonunda tost, sandviç, poğaça, atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. Ayrıca Doğu Ekspresine dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir.

NOT 8: Turistik Doğu Ekspresi’nin yakınlarından geçtiği köylerdeki çocukları mutlu etmek için yanınıza çikolata, bisküvi alabilirsiniz.