Turistik Doğu Ekspresi İle Büyülü Doğu (Trenle Gidiş, Uçakla Dönüş)

Turistik Doğu Ekspresi İle Büyülü Doğu (Trenle Gidiş, Uçakla Dönüş)
Tarihler:
3 Ocak 2020
Süre:
4 Gece 5 Gün
Boş Koltuk:
46
Ücret:
1999₺
Ulaşım Türü:
Otobüs
4 Gece 5 Gün
1999₺
Rezervasyon Yap

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE BÜYÜLÜ DOĞU

03 - 07 Ocak 2020

ERZURUM KARS KÜLTÜR ve DOĞA TURU

4 GECE 5 GÜN / TREN Kars’a Gidiş - UÇAK Erzurum’dan Dönüş

Erzurum - Kars - Sarıkamış - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Kalesi

Yüksek hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş, Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara – Kars Gidiş, Havayolu ile Erzurum - İstanbul Dönüş, Kars Çevresi Karayolu Transferleri & 3 Gece Otel Konaklaması & 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik & 3 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

HAREKET NOKTALARI

İstanbul Söğütlüçeşme YHT İstasyonu (09.15) / Bostancı (09.24) / Pendik (09.46)

Ankara TCDD Gar Binası (16.55)

Dönüş Erzurum - Sabiha Gökçen (13.15)

Not: Biletleriniz İstanbul Söğütlüçeşme - Ankara Yeni Gar olarak kesilmektedir. Dileyen misafirlerimiz Bostancı veya Pendik'ten de Yüksek Hızlı Tren’e binebilir.

 

TUR PROGRAMI

1. GÜN: İSTANBUL, ANKARA-KARS TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Değerli misafirlerimiz, İstanbul Söğütlüçeşme Tren Garında sabah 08.30’da buluşmamızın ardından saat 09.15’te Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 14.00 civarında sona ermesiyle Turistik Doğu Ekspresi saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Ardından belirlenen saatte buluşarak, 16.55’de hareket edecek olan TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda. KONAKLAMA TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

2.GÜN: ANKARA-KARS TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Değerli misafirlerimiz, keyifli tren yolculuğumuz sırasında Doğu Ekspresi sabah 06.05’te İliç'te 3 saatlik mola vermektedir. Mola sırasında serbest kahvaltı yapma imkânı buluyoruz.Dileyen misafirlerimizle, minibüsle Kemaliye merkeze giderek, bu doğa harikası beldeyi gezme fırsatı buluyoruz. (ekstra) 09.05’te yeniden hareket edecek olan Doğu Ekspresi 11.00’de Erzincan’a ulaşmakta ve 2 saat 40dk.lık mola vermektedir. Bu süre zarfında Erzincan Merkez’i serbest gezme ve öğle yemeği yeme imkânı buluyoruz. Doğu Ekspresi 13.40’ta hareket etmekte ve 17.33’te Erzurum’a varmaktadır. 2 saat 40dk.lık mola sırasında serbest akşam yemeğinde Cağ Kebabı yeme imkânı buluyoruz. Doğu Ekspresi yeniden 20.13te hareket ediyor ve Kars’a yol alıyoruz. Molalar ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde Kars’a varıyoruz. Kars’ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. KONAKLAMA KARS

3.GÜN: ÇILDIR GÖLÜ - KARS ŞEHİR MERKEZİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (ekstra). Ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmak da mümkün. Çıldır gölünde gezimizi tamamladıktan sonra Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımız sonrası şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi, Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz ve alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Otelde biraz dinlenip, Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni ve Kafkas Dansları Gösterisi eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz. KONAKLAMA KARS

4. GÜN: ANİ HARABELERİ – SARIKAMIŞ - ERZURUM

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani gezimizden sonra kısa bir mola sonrasında Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Erzurum’a yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KONAKLAMA ERZURUM.

5.GÜN: - ERZURUM - İSTANBUL

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Erzurum gezimize başlıyoruz. Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir yemeğin ardından (Çağ Kebabı, ekstra), İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Erzurum Havaalanına geçiyoruz. Pegasus Havayolları ile Erzurum - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından İstanbul'a varıyoruz. Havalimanında bir başka tatilkapani organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT 1: Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir. Misafirlerimizin 3 kişilik rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için 2 adet 2 kişilik yataklı vagon verilebilmektedir. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı 250TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 3: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 250TL, otel için 195TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 4: Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

NOT 5: Yukarıdaki Turistik Doğu Ekspresi varış-kalkış saatleri TCDD’nin belirlediği rötar olmadığı takdirde geçerli olan sürelerdir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır.

NOT 6: Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.

NOT 7: Turistik Doğu Ekspresi’nin restoran vagonunda tost, sandviç, poğaça, atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. Ayrıca Doğu Ekspresine dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir.

NOT 8: Turistik Doğu Ekspresi’nin yakınlarından geçtiği köylerdeki çocukları mutlu etmek için yanınıza çikolata, bisküvi alabilirsiniz.