Ayvalık Kazdağları Assos Zeytin Hasadı Turu

Ayvalık Kazdağları Assos Zeytin Hasadı Turu
Tarihler:
01 - 03 Kasım
Süre:
1 Gece 2 Gün
Boş Koltuk:
46
Ücret:
299₺
Ulaşım Türü:
Otobüs
1 Gece 2 Gün
299₺
Rezervasyon Yap

TUR HAKKINDA

Ayvalık'ın güzel sokaklarında gezip güneşi şeytan sofrasında batırmaya ne dersiniz?

 


 

1. Gün: CUNDA ADASI – TAKSİYARHİS KİLİSESİ – AYVALIK – ŞEYTAN SOFRASI;


Değerli misafirlerimiz otobüs içi ikramları eşliğinde İzmit – Bursa – Balıkesir güzergâhını takiben, sabah Edremit’te zeytin bahçeleri arasında kahvaltımızı alıyoruz.( Ekstra ) Sonrasında Cunda (Alibey) Adası’na ulaşıyoruz. Burada Taksiyarhis Kilisesi (Rahmi Koç Müzesi) geziyoruz. Arnavut Kaldırımlı taş sokaklarda yapacağımız yürüyüş ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Özgün Yağ Fabrikalarının özel Zeytin bağlarına gidiyoruz. Burada ilk olarak Zeytin hakkında genel bilgiler alıyoruz. Ardından ellerimizde sepetler ile zeytin toplamaya gidiyoruz. Sonrasında toplanan zeytinlerin yağa dönüştürüldüğü zeytinyağı fabrikasına gidiyoruz. Fabrikada alacağımız genel bilgiler sonrasında taze Zeytin ürünlerinden alabilirsiniz. Öğle yemeğimizin(ekstra) ardından göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Günbatımı sonrasında otelimize dönüyoruz. 

 

2. KAZDAĞLARI – ASSOS – ADATEPE KÖYÜ - ZEUS ALTARI;


Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılarak, Küçükkuyu Adatepe Köyüne hareket ediyoruz Köyde serbest zaman sonrası Zeus ile Hera’nın aşkına da şahit olmuştur. İlyada’da şöyle anlatılır: “Hera, dosdoğru yürüdü Gargaran doruğuna, İda’nın en yüksek tepesiydi bu. Bulutları devşiren Zeus, onu gördü. Görür görmez aşk sardı düşünceli kafasını.”Ve Hera, Zeus’un dokuz eşinin birincisi olduğu mitolojisinin geçtiği Zeus Altarı (sunağı) görüyoruz. Zeus Altarı gezimiz sonrası ilk olarak yapılar arasında tarihi köy evlerini geride bırakarak işçiliği ve mimarisi açısından döneminin en önemli surlarından, hem denize hem karaya egemen 3 km uzunluğunda bir surla çevrili Akropol’e giderek başlıyoruz. Akropol’ün en yüksek yerinde kurulmuş Athena Tapınağı ile Akropol’ün güney yamacında bulunan ve daha sonra kiliseye dönüştürülen Agora’yı, Agora’nın doğusundaki kürsü, heykeller ve küçük anıtsal yapılardan oluşan Bouleuterionu (Meclis), Gymnasiumu, geleneksel Grek tiyatro planına uygun at nalı biçimindeki tiyaroyu, stoayı görüyoruz. Aristoteles’in hayatının 3 yılını geçirdiği ve M.Ö. 347-344 yılları arasında kurduğu felsefe okulunu gördükten sonra Akropol çıkışında yer alan bir Osmanlı eseri, I. Murad dönemine ait Hüdavendigar Camii’ni geziyoruz güzergâhını takip ederek, İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

 

 

Ek Bilgiler

 • Günübirlik turlarda çocuk indirimi yoktur.
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Ekstra Turlar ve Seçenekleri Online Rezervasyon Sayfamızdan Rezervasyon Yaparken Satın Alabilirsiniz.
 • Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araçlarla sağlanmaktadır.
 • 19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
  31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux                                                        
 • 35 Kişilik: Otokar Mega
  46 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego
 • Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni tatilkapani  Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.
 • Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.
 • Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.
 • www.muzekart.com Adresinden Müze Kartlarınızı Çıkartmanız Gerekmektedir.