Safranbolu Amasra Abant Turu

Safranbolu Amasra Abant Turu
Tarihler:
16 - 17 kasım
Süre:
1 Gece 2 Gün
Boş Koltuk:
46
Ücret:
329₺
Ulaşım Türü:
Otobüs
1 Gece 2 Gün
329₺
Rezervasyon Yap

SAFRANBOLU AMASRA ABANT TURU 
BATI KARADENİZ'İN İNCİSİ MÜZE KENT SAFRANBOLU'YU VE ÇEŞM-İ CİHAN AMASRA'YI KEŞFEDİYORUZ
 1 GECE 2 GÜN
KARDELEN KONAKLARI SAFRANBOLU KONAKLAMASI FARKI İLE...


 

1. Gün: Abant Gölü –Karabük – Safranbolu – Kazdağlıoğlu Meydanı – Cinci Hoca Hamamı ve Hanı – Hıdırlık Tepesi – Köprülü Mehmet Paşa Camii – Kaymakamlar Konağı – Hükümet Konağı – Saat Kulesi – İzzet Paşa Camii – Arasta Çarşısı – Akçasu Kanyonu – Demirciler Çarşısı


06.30 Yenibosna Airtport Avm Otoparkı

07.00 Mecidiyeköy Torun Center Önü

07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07.45 Kartal Köprüsü Altı

08.00 Çayıroca Mc Donald’s Önü

08.15 Gebze Center Önü

08.30 İzmit Halk Evi Önü

 

Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra araç içi ikramlarımız ile yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız olan Bolu Abant Gölü’e vardıktan sonra rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Abant’ta öncelikle Abant Gölü çevresinde, huzur dolu doğanın iç açıcı havasını soluyabilmek için yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında çektiğiniz fotoğraflar eşsiz doğadan geriye kalan muhteşem anılar olacaktır. Göl çevresindeki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra gölün yanında bulunan restaurantlarda göl manzarasına karşı çaylarımızı yudumladıktan sonra küçük köy pazarından alışverişlerimizi yapıyoruz. Abant gezimizin ardından öğle yemeğimizi Abant’ın muhteşem doğası içinde mangalda sucuk, köfte veya tavuk ekmek olarak alıyoruz. Ardından Abant’a veda ederek Gerede üzerinden Karabük’e varıyoruz. Panoramik olarak Türkiye’nin en büyük yatırımlarında biri olan Demir Çelik Fabrikasını görüyoruz ve Safranbolu’ya doğru hareket ediyoruz. Unesco tarafından Dünya Miras Listesine alınan eski Türk ahşap mimari örnekleri taşıyan evleri ile ünlü Safranbolu’ya varıyoruz. İlk olarak Safranbolu’yu en güzel şekilde görebileceğimiz 3 seyir terasından biri olan eski Dadybra kalesinin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Burada Türk ve Rum mahallelerini panoramik oalrak seyrederken rehberimizden Safranbolu hakkında genel bir bilgi alıyoruz. Sonrasında Safranbolu’nun nostalji Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusunda bulunan güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hoca Hamamı ve Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulunduğu yer olan Arasta Çarşısı ve tarihi köy kavehanesi, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Semerciler Çarşısı gezimiz sırasında göreceğimiz ve gezeceğimiz yerler arasında yer alıyoruz. Gezilerimizin ardından meşhur Safranbolu lokumlarının üretildiği İmren Loku İmalathanesi’ni görüyoruz. Burada bizlere göterilen tanıtım slayt gösterisinin ardından lokum alışverişi için kısa bir mola veriyoruz. Lokum alışverişlerimizin ardından otobüsümüze geçerek konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı : Yol üzerinde dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Abant’ta sucuk, köfte, tavuk ekmek + içecek şeklinde ekstra olarak alınacaktır

Akşam Yemeği : Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama :  Kardelen Konakları Safranbolu


 

2. Gün: Kristal Cam Seyir Terası – Yörük Köyü – Çamaşırhane – Sipahioğlu Konağı – Amasra – Çekiciler Çarşısı – Boztepe – Amasra Kalesi – Fatih Camii – İstanbul


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimize özel ekstra tur sunmaktayız. Katılmak istemeyen misafirlerimize serbest zaman verilecektir.

 

*Safranbolu Turizmine katkıda bulunmak amacıyla, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Cam Teras’a gidiyoruz. 75 ton ağırlık taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan özelliğe sahip cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler ve  3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta aynı anda 40 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere  sunacaktır. (Kişibaşı 20TL)

 

Ekstra isteğe bağlı turumuzun ardından bir Bektaşi Köyü olan ve Yörük Türklerinin yaşadığı eski adıyla Yörükan-i Taraklı Borlu olan, şimdiki adıyla Yörük Köyü’ne gidiyoruz. Eski köy halkının ortak kullanım alanı olan Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarı gezilerimizin ardından Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğrilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in ‘’Lala, Lala Çeşm-i cihan dedikleri bu mu ola’’ sözleri ile ünlenmiş Amasra’ya ulaşıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restaurantlarında balık ve Amasra’ya özgü salatası ile alıyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimiz eşliğinde Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kala Amasra Kalesi, Roma döneminde yapılan Kemere Köorüsü, Bizans döneminden kalma Kilise’den çevrilmiş olan Fatih Camii ve Kale Mescidi, Boztepe, ağaç işlerinin yapıldığı Çekiciler Çarşısı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu gezilerimizin ardından bu şirin ilçeye veda ediyoruz ve İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Misafirlerimizi aldığımız  noktalara bırakarak bir sonraki tatilkapani etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


 

 

Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Amasra’d balık menü şeklinde ekstra olarak alıancaktır.

Akşam Yemeği : Dönüş yolu üzerinde tesiste ekstra olarak alınacaktır. 

Konaklama : Bu gece otel konaklaması yoktur. 

 

Genel Şartlar

 • Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.
 •  
 • Araç içerisindeki koltuk düzeni tatilkapani Operasyonu tarafından rezervasyon sırası göz önüne alınarak ayarlanmaktadır.
 •  
 • Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.
 •  
 • Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 •  
 • Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.
 •  
 • Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.
 •  
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.
 •  
 • Mücbir sebeplerden ötürü otel değişikliği gerektiği durumlarda tatilkapani otel kalite ve standartları aynı kalmak ve misafire bilgi vermek şartıyla otel değişikliği yapabilir.
 •  
 • Tur programımızda yer alan ekstra olarak belirtilen turlar kişi sayısına bağlı olarak gerçekleştirilir.
 •  
 • Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden kesinlikle tatilkapani sorumlu değildir.
 •  
 • Müze Kart almak isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinden veya www.muzekart.com adresinden Müze Kart temin edebilir.
 •  
 • Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır.
 •  

16 kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

31 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego & Mercedes Tourismo & Temsa Safir & Man Neoplan